3422 bands 12339 MP3 herunterladen
Nachrichten
Hirdetés
Koncertbeszámoló

2012. július 20.

Aki velünk volt, az feltette – Random Trip a Városligeti tavon

Copyright:

Július 12-én este különleges zenei élményben lehetett része azoknak, akik ellátogattak a Műjégpálya helyén nyári rendezvényhelyszínné átalakult „Nyár a tavon” sorozat aznapi állomására: a Random Trip legénysége ezúttal is egyedülálló hangulatot teremtett.

Egy improvizáción alapuló zenei előadás mindig sok izgalmat tartogat és ígér a hallgatói számára. A változó (és igen sokszínű) formációkban színpadra álló csapat koncertjeit pedig nyugodt szívvel lehet előadásoknak nevezni, hiszen mindig egyszeri és megismételhetetlen, amit az adott este produkálnak. Az állandóságot a „vízi” helyszín képviselte: igaz, ezúttal nem a szokott helyen, hanem a Városligeti tavon.

Ez alkalommal a rap és a hip-hop műfaja volt domináns: a törzstagok mellett Eckü (Hősök), Wolfie (Punnany Massif), Saiid (Akkezdet Phiai) és Fehér Balázs (The Carbonfools) szórakoztatták a közönséget. Már az első taktusok felhangzásakor rengetegen álltak a színpadnál, ezért a jó hangulat szinte garantált volt. A lelkesedés egészen az utolsó, sőt utolsó utáni hangokig sem hagyott alább. Balázs (habár ezúttal inkább a háttérből működött közre) remek összhangba került a három rapperrel, akik pedig saját szerzeményeikből is merítve jó néhány alkalommal közös skandálásra bíztatták a jelenlévőket.

Ugyan az ének helyett a szövegmondásé volt a főszerep, a zenei alapokhoz ez abszolút passzolt, illetve a gyors, ritmusos futamok kedveztek a rappelésnek. (Néhány lassabb dallam alatt Balázs vette át a mikrofont, hogy időnként levegőhöz jussanak a srácok.) A fináléban aztán a megszokott módon mindenki szerepet kapott, ami ismét nagyon lendületesre és – szerencsére – hosszúra sikeredett. Az élőzenét követően DJ Q-Cee teljes mértékben átvette az irányítást, és a kilencvenes évek jól ismert, ikonikus rap-hiphop-funk slágereivel igyekezett a táncparketten tartani az embereket, akik azonban hamar szétszéledtek - nekem azért okozott néhány kellemes nosztalgikus percet.

Az elektronikus-pszichedelikus és a kifinomultabb, jazzbe áthajló irányvonalak mellett a Random Trip zenészei és vendégei újra megmutatták, hogy ebben a stílusban is remek bulit tudnak csapni, és gyakorlatilag bármilyen összetételben képesek ugyanerre, valamint ismét maximális volt az egymás közötti összhang, figyelem, és jókedv. Mostanában a hazai fesztiválokon is vendégszerepelnek, például a VOLT-on mindennap hallhattuk őket, legközelebb pedig augusztus 9-én a Szigeten találkozhatunk velük. Reméljük, hogy egyre többen nyitnak a munkásságukra, és egyre népesebb számban látogatják majd koncertjeiket a zenekedvelők. Nemcsak egyediségük miatt: azért is, mert sokat tanulhatunk tőlük a zene és az egymás iránti tisztelettel kapcsolatban.

govinda

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. április 11.

Rendszerbontó Nagykoncert: politikai üzenetek és tömegek a Hősök terén

„Nem számít mi volt a parancs, soha többé vodkanarancs” hangzott el Puzsér Róbert záróbeszédében péntek este a Kormánybontó Nagykoncerten, amire a közönség skandálással felelt: „ruszkik haza, ruszkik haza.” Több mint ötven fellépő váltotta egymást a színpadon, a koncert pedig inkább emlékeztetett politikai demonstrációra, mint hagyományos zenei eseményre. A résztvevők száma hozzávetőlegesen 120–140 ezer főre tehető. Weiter

2025. június 2.

Így szólt a Follow The Flow a Parkban

Pont 6 évvel ezelőtt, május 30-án debütált az azóta is töretlenül sikeres Follow The Flow a Budapest Park színpadán. A koncert egyik különlegessége, hogy ebben az évben ez az egyetlen budapesti fellépésük. Az előzenekar Kelemen Kabátban volt, akik legismertebb slágereik mellett elhozták legújabb dalukat is. Weiter

2025. január 6.

A januári elcsendesedéshez ad kapaszkodót Curtis

Egy korszaknyitó, új szívbemarkoló dallal jelent meg Curtis, mely édesapjáról állít emléket „Fehér rózsa” címmel. Lágy, keserédes zongora adja meg az alaphangot, Curtis pedig kiereszti az elmúlt évek minden fájdalmát a nem múló hiányról. A jazzes-melodikus vokált hamisítatlan rapverze váltja, lendületet adva és erőt az évkezdéshez. A rapper idén magasabb fokozatra kapcsol és készül egy új EP-vel is. Weiter

2020. február 20.

Háromszor is Unearth!

Egy éven belül már harmadszor járt nálunk 2020. február 19-én a metalcore alapbanda, ezúttal a Prong, a Dust Bolt és a Sinaro társaságában. Az A38 adott otthont a bálnak, ami már tavaly is remek helyszínnek bizonyult, hiszen a Darkast Hour-ral közösen már fullra tette a banda a bárkát. Annyit elárulhatunk mindenféle spoiler nélkül: most sem okoztak csalódást! Weiter

2020. február 6.

A téli formáját hozta a Slipknot az Arénába

Tavaly nyáron, a Volt Fesztiválon akkorát ment a kilenc maszkos őrült, amitől elhittem nekik, hogy a We Are Not Your Kind lesz az A lemez… Aztán kijött a korong, ami csalódást okozott, a Slipknot pedig visszatért hozzánk, hogy promotálja a lemezt, de ez sem ment annyira flottul. Plusz itt volt még a Behemoth is, de hát… Weiter

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky