A svéd Air France zenei formáció pénteken egy DJ-szettel lép fel először Magyarországon. Joel Karlsson és Henrik Markstedt november 18-án a budapesti Roham Bárban, az EUShorts Európai Rövidfilm Fesztivál hivatalos nyitóbuliján táncoltatja meg a közönséget.
A nálunk is egyre népszerűbb svéd Air France két fiatalember, Joel Karlsson és Henrik Markstedt zenei formációja. A fiúk a francia légitársaság neve alatt zenélnek. Ehhez hűen eddig megjelent két lemezük, a 2006-os On Trade Winds és a 2008-as No Way Down minden dalában messze akarnak repíteni minket nemcsak Svédország hűvös éghajlatától, hanem a mindennapok fárasztó rutinjától is. Az Air France dalai megidéznek valami tengerparti nosztalgiát, elvágyódást a szokványostól, emlékek és vízesések zuhatagát, miközben mindegyiket átitatja a honvágy, hogy előbb-utóbb vissza kell rázódni oda, ahonnan menekülni akartunk. A svéd duó Magyarországon legismertebb száma a Petőfi Rádióban is gyakran játszott June Evenings.
Az Air France tagjai november 18-án, pénteken először érkeznek Magyarországra az EUShorts Európai Rövidfilm Fesztivál és a Lamantin meghívására. A filmes rendezvény hivatalos nyitóbuliján, a budapesti Roham Bárban egy DJ-szettel lépnek fel. Saját bevallásuk szerint olyasmit fognak játszani, mint a nemrég publikált, a FACT Magazin számára készült mixükben, de a zene sokkal táncolhatóbb és pörgősebb lesz.
Az EUShorts nyitóbuliján mutatkozik be a közönségnek a magyar Sad Kolibries. A három éve hobbi- és szobazenekarként alakult csapat számos változás után a közelmúltban négyfősre bővült, a tagok Skrihár József (gitár, ének), Gál Tamás (ukulele, melodika, xilofon, gitár, dob), Fodor Csaba (basszusgitár) és Németh Máté (dob). A twee-szerű hangzás megizmosodott, és megjelent a melankolikus americana hangzás az együttesnél.
A nyitóbulin lemezeket fog pörgetni a Lamantin, a Küss Mich! és a Gumipop DJ-kollektíva is.
Az EUShorts Európai Rövidfilm Fesztivál 2011-ben is folytatja a mozi egészségügyi reformját. A vitaminhiányos, télies időben Oscar- díjra jelölt, valamint a legnagyobb nemzetközi fesztiválokon - Cannes, Berlin, Velence, Karlovy Vary, Clermont-Ferrand, Sundance – versenyző, kiváló minőségű, mellékhatások nélküli rövidfilmekkel serkenti a jókedvet és a vérkeringést november 18. és 23. között a budapesti Toldi Moziban. A fesztiválbérletes nézők számára a belépés ingyenes a hivatalos nyitóbulira, az Air France fellépésére.
EUShorts 2011 hivatalos nyitóbuli
November 18. Kapunyitás: 21:00
Roham Bár (1088 Budapest, Vas u. 16., nemdohányzó nagyterem)
Igazi sztárparádé lesz augusztusban az MVM Dome-ban augusztus 22-én, ahol életre kel az olasz zene aranykora. A nagyszabású, látványos show keretében a legendás Sanremói Fesztivál csillagainak slágerei idézik meg azt a különleges világot, ahonnan évtizedek óta örökzöld slágerek és ikonok indultak el a világhírnév felé. Weiter
Az ország egyetlen, erőműben megvalósuló audiovizuális fesztiválja további, a maguk területén kiemelkedő előadókat jelentett be. Természetesen idén is lesz fényművészeti kiállítás, ami már a fesztivál előtt is megnyitja kapuit. Weiter
Charlotte Wessels újra Budapesten! 2027. február 17-én első headliner turnéjával tér vissza hozzánk a holland énekesnő és zenekara, az estét pedig Melissa Bonny nyitja majd! Weiter
Olyan nagyszabású, közösségi és zenei eseménynek ad otthont a budapesti Hősök tere 2026. április 10-én, két nappal a választások előtt, ahol a Polgári Ellenállás szervezésében különleges, „Rendszerbontóként” emlegetett koncert valósul meg. Weiter
A hazai sztárokból álló különleges formáció ezúttal is arra vállalkozik, amibenverhetetlen: a világ legismertebb slágereit egyetlen lendületes zenei utazássá gyúrja össze. Március 15-én a Budapest Kongresszusi Központ színpadán minden adott lesz egy felejthetetlen zenei élményhez: a Melody Maker nagyszabású, szimfonikus szuperkoncerttel és fergeteges bulival ünnepli a közönséget – és saját, immár négyéves sikertörténetét. Weiter